DİKEY PREFABRİKASYON

1998 yılında Avrupa ile birlikte aynı anda ülkemizde de, Firmamızın özel çabaları sonucu uygulanmaya başlanan tırmanır (yükselen) taşıyıcı panellerden oluşan yeni nesil bir prekast yapı sistemidir.

Yalıtım niteliği korunmuş özel konnektörler ve XPS ısı yalıtım levhaları kullanılarak üretilen iç-dış kabuk ve şantiyede yerinde döküm beton ile doldurularak oluşan dış cephe prekast paneller (TDW) (Thermo Double Wall) ve iç mekanlarda DW (Double Wall) taşıyıcı prekast panellerden oluşan bu sistemde yapı, deprem güvenliği bakımından tamamen betonarmenin teorisine uygun, ıslak birleşim ve süreklilik donatılandırılması ile monoblok hale getirilmektedir. Ayrıca, yapı malzemelerinin israf edilmesine, çevre kirliliğine ve inşaat kalitesinin kontrolsüz bir şekilde azalmasına engel olunmaktadır.

Dikey Prefabrikasyon ‘’Çevre Dostu’’ , ‘’Enerji Tasarruflu’’, ‘’İsrafı Önleyici’’, ‘’Proje ve İhtiyaç Odaklı’’, ‘’Güvenli’’ prefabrik yapılar kavramlarını öne çıkarmaktadır.

DW ( Double Wall ) - Taşıyıcı Çift Duvar Paneller

TDW ( Thermo Double Wall ) - Yalıtımlı Çift Duvar Paneller

THERMOMASS ® Yapı Sistemi

Thermomass ® Yapı Sistemi yüksek performanslı, dayanıklı, enerji verimli ve çevre dostu beton sandviç duvar sistemidir.  Styrofoam exrute polıstren ısı yalıtımı ve bunu içten ve dıştan saran iki beton taşıyıcı katmandan oluşur. Yalıtımı saran her iki beton paneli birbirine bağlayan fiber kompozit konektörlerin çekme dayanımı çeliğin 2,5 katıdır. Konektörlerin yüksek çekme ve kesme dayanımları ve styrofoam exrute polıstren ısı yalıtımının üzeinde her iki beton panelin yüzmesinden dolayı, iç ve dış paneller yatay ve düşey yükler altında ayrı çalışırlar. Bu sürdürülebilirlik sonucu yalıtım ve beton arasında gerilme oluşmaz. Dış kabuk genleşir ve büzülür, eğilme ve çatlama yapmaz. Thermomass® Yapı Sistemi bir taşıyıcı yalıtımlı betonarme perde sistemi olmasından dolayı yekpare temele sahiptir. Bina yükünün temele ve zemine konsantre yerine yayılı olarak verilmesi, depreme, rüzgara, ve her türlü yatay ve düşey yüklere karşı binayı ve temeli dayanıklı kılar.

 

Thermomass ® Sistemin Öne Çıkan Özellikleri;

  • Depreme karşı dayanıklılık
  • Sürdürülebilir ısı yalıtım performansı
  • Enerji tasarrufu
  • Konfor
  • Yangında dayanıklılık
  • Kimyasallara karşı dayanıklılık
  • Bakım gerektirmeme